Toskánsko region

Zpět

Stručně vám povíme o Toskánsku - domově některých nejznámějších měst v Itálii, včetně Florencie, Pisy a Sieny. Renesanční umění a architektura, Michelangelova socha Davida, Botticelli, Leonardo da Vinci a další velcí umělci. Oblíbené destinace a jak si pronajmout vilu v Toskánsku.

- Meet Point Travel

mapa Toskánska Toskánsko, nebo také Toscana v italštině, je region v centrální Itálii, který je známý svými dechberoucími krajinami, bohatým kulturním dědictvím a lahodnou kuchyní. Je to oblíbená turistická destinace, která každý rok přitahuje miliony návštěvníků a z dobrého důvodu. Od kopců a cypřišových stromů až po umění a architekturu měst má Toskánsko co nabídnout pro každého.

- AI impression

Venkov Toskánska

Jednou z nejikoničtějších vlastností Toskánska je jeho venkov. Region je proslulý svými malebnými krajinnými obrazy vinic, olivových hájů a polí slunečnic. V kopcích Toskánska jsou roztroušena kouzelná města a vesničky, každé s vlastním unikátním charakterem a historií. Návštěvníci mohou region objevovat pěšky, na kole nebo autem a podle vlastního tempa si užít úchvatnou scenérii.

Video z Toskánska

Inspirujte se Itálií

Nejslavnější města v Itálii

Toskánsko je také domovem některých nejslavnějších měst v Itálii, včetně Florencie a Sieny.

Florence, jeden z nejdůležitějších uměleckých center na světě, domov mnoha muzeí, galerií, kostelů a paláců plných maleb, soch, fresek a jiných cenných artefaktů z doby největšího uměleckého rozkvětu posledního tisíciletí. Florencie je hlavním městem Toskánska a je známá pro své renesanční umění a architekturu. Slavná jména z období středověku a renesance - Dante, Machiavelli, Michelangelo, Galileo a mnoho dalších - stále patří k nejsofistikovanějším konceptům moderní doby. Jsou to připomínky města, které mělo významný vliv na směr západní kultury. Návštěvníci se mohou obdivovat mistrovským dílům, jako je Michelangelova Davidova socha v Accademia Gallery nebo navštívit slavnou Uffizi Gallery, aby viděli práce Botticelliho, Leonarda da Vinciho a dalších velkých umělců.

Siena je středověký klenot. Toto tiché a přístupné město musí být milováno, protože je plné umění, kultury, velkých chrámů a muzeí, všechno ohraničené nespočetnými chodbami a skrytými rohy. Podle pověsti byli Senius a Aschius synové Rema. To je důvod, proč uvidíte sochu vlka ve městě, které kojilo mýtické zakladatele Říma, Romula a Rema. Ve skutečnosti byla Siena, stejně jako Florencie, původně etruské osídlení a vyvinula se v římskou kolonii Saena Julia na počátku 1. století našeho letopočtu.

Oblíbené cíle v Toskánsku.

Pisa je dalším oblíbeným cílem v Toskánsku, proslulým svou šikmou věží. Návštěvníci mohou vystoupat na vrchol věže a obdivovat nádherný výhled na město, nebo navštívit nedalekou katedrálu a křtitelnici. Siena je krásné středověké město, které je domovem slavného koňského závodu Palio, který se koná dvakrát ročně na hlavním náměstí.

Lucca je jedno z těch požehnaných historických měst, kde se, jak řekl anglický esejista Hilaire Belloc (1870-1953), "všechno ... daří." Starobylé zdi skrývají klidné a elegantní město, jehož historické centrum je atraktivní směsicí náměstí, malých kostelů, galerií a dlážděných ulic. Lucca však, jak řekl americký spisovatel Henry James (1843-1916), "přetéká vším, co přispívá ke chladu, hojnosti, kráse, zajímavosti a dobré pověsti." Lucca je lahodná, snadno navštívitelná během jednoho dne z Florencie.

Stačí se podívat na siluetu San Gimignana a jeho mnoho starobylých středověkých věží, abyste pochopili, proč se toto městečko často nazývá "středověký Manhattan." Věže a klasická krása města ho činí hojně navštěvovaným místem, ale stále si zachovává své kouzlo. Zde naleznete pozoruhodnou galerii, dvě kostely s velkými freskami a úžasný, dlouhý výhled na toskánskou krajinu. Slavné věže Sangimignana začaly vznikat kolem roku 1150. Sloužily různým účelům, někdy praktickým, jindy spíše bizarním.

Pisa

Pisa

The city also has numerous museums, including the Museo Nazionale di San Matteo, which houses a collection of medieval and Renaissance art.

Pisa Leaning Tower

Pisa Leaning Tower

City in Tuscany, Italy, known for its iconic Leaning Tower and other historic landmarks

Florence

Florence

It is considered one of the most beautiful and culturally rich cities in the world, with a long history of art, architecture, literature, and science.

Florence Overall

Florence Overall

Overall, Florence is a must-visit destination for anyone interested in art, history, and culture. Its stunning architecture, world-class museums, and vibrant atmosphere make it one of the most popular tourist destinations in Italy.

Siena

Siena

Siena's historic center is a UNESCO World Heritage Site, and is home to many notable buildings and landmarks. The city's main square, Piazza del Campo, is one of the most famous squares in Italy.

Siena region

Siena region

The city is located on three hills in the heart of the Chianti wine region. Beautiful landmarks, and delicious cuisine make it a must-visit destination for anyone traveling to Tuscany.

Tradiční toskánská kuchyně.

Toskánsko je také proslulé svým jídlem a vínem. Region produkuje některá z nejlepších vín v Itálii, včetně Chianti, Brunello di Montalcino a Vino Nobile di Montepulciano. Návštěvníci si mohou prohlédnout vinice v regionu a ochutnat vína, nebo si mohou vychutnat tradiční toskánskou kuchyni v jedné z mnoha trattorií a restaurací.


Bistecca alla Fiorentina

Bistecca alla Fiorentina

Bistecca alla Fiorentina je oblíbeným jídlem toskánských kuchařů i masožroutů. Jedná se o T-bone steak z místního plemene krav, Chianina cattle.

Torta di ceci

Torta di ceci

Torta di ceci je lahodná street food svačina, kterou tvoří palačinka z cizrny, podivně podávaná uvnitř sendviče pouličními prodejci v Toskánsku.

Pecorino Toscana

Pecorino Toscana

Pecorino je tvrdý sýr vyrobený z ovčího mléka a může být konzumován jako součást sýrové desky.

Pronájem vily v Toskánsku.

Pronájem vily v Toskánsku může být skvělý způsob, jak zažít krásu, historii a kulturu této oblasti. Toskánsko je proslulé svými zvlněnými kopcemi, vinicemi a okouzlujícími středověkými městy, a pronájem vily může být skvělý způsob, jak objevovat oblast ve svém vlastním tempu.

Existuje mnoho možností pro pronájem vil v Toskánsku, od malých chat až po velké luxusní statky. Některé vily mají vlastní bazény, zahrady a další vybavení, zatímco jiné jsou jednodušší a nabízejí více rustikální zážitek.

Při pronájmu vily v Toskánsku je důležité provést výzkum a najít spolehlivou společnost nebo jednotlivce, se kterými spolupracovat.

Mnoho vil v Toskánsku se nachází na venkově, obklopené vinicemi, olivovými háji a úchvatnými výhledy. Některé populární oblasti pro pronájem vil zahrnují region Chianti, Val d'Orcia a Maremmu.

Pronajměte si svoji vilu v Toskánsku

Pronájem vily v Toskánsku může být skvělou volbou pro rodiny, skupiny přátel nebo pro každého, kdo hledá více soukromí a relaxaci na dovolené. S jeho ohromující přírodní krásou, bohatou historií a vynikající kuchyní je Toskánsko dokonalou destinací pro každého, kdo chce zažít to nejlepší z Itálie.


Vila La Perla Tra Gli Ulivi

Vila La Perla Tra Gli Ulivi

Pronajměte si vilu La Perla Tra Gli Ulivi v Toskánsku | Pobřeží | Bazén | Kapacita: 12 | Ložnice: 6 | Koupelny: 9

Vila Le Mandrie

Vila Le Mandrie

Pronajměte si vilu Le Mandrie v Toskánsku | Pobřeží | Výhled na moře | Kapacita: 7+2 | Ložnice: 4 | Koupelny: 5

Vila Pietro

Vila Pietro

Pronajměte si vilu Pietro na Elbě | Pobřeží | Výhled na moře | Kapacita: 10 | Ložnice: 5 | Koupelny: 3

Vila Marraccini

Vila Marraccini

Pronajměte si vilu Marraccini v Toskánsku | Pobřeží | Výhled na moře | Kapacita: 8 | Ložnice: 4 | Koupelny: 4

Vila Occhiata

Vila Occhiata

Pronajměte si vilu Occhiata na Elbě | Pobřeží | Výhled na moře | Kapacita: 8 | Ložnice: 3 | Koupelny: 3

Vila Giomoa

Vila Giomoa

Pronajměte si vilu Giomoa na Elbě | Pobřeží | Výhled na moře | Kapacita: 8 | Ložnice: 4 | Koupelny: 4

Přírodní krása Itálie.

Závěrem lze říci, že Toskánsko je regionem Itálie, který nabízí jedinečnou kombinaci přírodní krásy, kulturního dědictví a kulinářských lahůdek. Bez ohledu na to, zda máte zájem o umění a architekturu, outdoorové aktivity nebo si jen užíváte vynikající jídlo a víno, Toskánsko má něco pro každého. Je to cíl, který by měl být na seznamu každého cestovatele.


(
92
hlasů ~
4.97
z 5)