Apulie region

Zpět

Stručně vám povíme o regionu Apulie. Pobřeží Apulie s křišťálově čistou vodou, skalnatými útesy a písčitými plážemi. Trulli v Alberobellu - tyto ikonické struktury se staly symbolem Apulie. Castel del Monte, tradiční apulská kuchyně a jak pronajmout vilu v Apulii

- Meet Point Travel

apulia map Apulie, také známá jako Puglia, je region nacházející se na jižním konci Itálie, sousedící s Jaderským mořem na východě a Jonjským mořem na jihovýchodě. Je to oblast, která se může pochlubit nádhernými přírodními krajiny, bohatým kulturním dědictvím a chutnou kuchyní, což ji činí oblíbeným cílem pro cestovatele z celého světa.

- AI impression

Pobřeží Apulie

Jednou z nejvýraznějších rysů Apulie je její pobřeží, které se táhne více než 800 km a vyznačuje se křišťálově čistými vodami, skalnatými útesy a písečnými plážemi. Některá z nejpopulárnějších pobřežních destinací v Apulii zahrnují poloostrov Gargano, který je známý svým divokým pobřežím a malebnými vesnicemi, a poloostrov Salento, který se může pochlubit některými z nejkrásnějších pláží v regionu.





Video Apulie

Inspirujte se Itálií





Trulli v Alberobellu.

Mimo své pobřeží je Apulia také domovem několika světových kulturních památek UNESCO, včetně trulli v Alberobellu, které jsou tradiční suché kamenné chatky s kuželovitými střechami, které jsou unikátní pro tuto oblast. Tyto ikonické struktury se staly symbolem Apulie a jsou nezbytnou atrakcí pro každého, kdo navštíví tuto oblast.

Castel del Monte.

Další lokalitou v Apulii, která je zapsána na seznamu UNESCO, je Castel del Monte, hrad z 13. století, který nechal postavit císař Svaté říše římské Fridrich II. Tento impozantní objekt je směsicí různých architektonických stylů a je považován za jeden z nejdůležitějších příkladů středověké vojenské architektury v Itálii.

Bari

Bari

Hlavní město jižní italské oblasti Puglia. Na jihu se čtvrt Murat pyšní statnou architekturou 19. století.

Brindisi

Brindisi

Přístavní město na Jaderském moři v jižní italské oblasti Apulie. Na vstupu do přístavu stojí červený Aragonský hrad na malém ostrově.

Lecce

Lecce

Proslulé svými barokními budovami. Na centrálním náměstí Piazza del Duomo se nachází katedrála di Lecce s dvojitou fasádou a zvonovým zvonicí.

Otranto

Otranto

Pobřežní město v jižní italské oblasti Apulie. Nachází se zde 15. století Aragonský hrad a katedrála Otranto z 11. století s růžicovým oknem a složitými mozaikovými podlahami.

Gargano

Gargano

Krásný výhled na pláž a moře na italském pobřeží. Pobřeží Gargano nabízí mnoho pláží a turistických zařízení, včetně resortů jako jsou Vieste, Peschici a Mattinata.

Taranto

Taranto

Zde se nachází 15. století Aragonský hrad, Spartské muzeum v Tarantu a bazilika San Cataldo s barokní fasádou.

Tradiční kuchyně Apulie.

Vedle svých přírodních a kulturních atrakcí je Apulie také známá svou vynikající kuchyní, která je založena na jednoduchých, čerstvých surovinách a je silně ovlivněna geografií a klimatem regionu. Mezi nejpopulárnější pokrmy v Apulii patří těstoviny orecchiette s řapíkatým brokolicí, sýr burrata a grilovaný chobotnice.

Pronájem vily v Apulii.

Pronájem vily v Apulii je skvělým způsobem, jak si vychutnat jedinečnou kulturu této oblasti, úchvatné krajiny a lahodné jídlo v pohodlí a stylu. Apulie je populárním místem pro pronájem vil a existuje mnoho různých typů vil k výběru, od rustikálních venkovských domů po luxusní moderní vily s vlastními bazény.

Pronájem vily v Apulii je vynikající volbou pro rodiny nebo skupiny přátel cestujících společně, protože nabízejí více prostoru a soukromí než tradiční hotelové pokoje. Jsou také vynikající volbou pro ty, kteří si přejí mít vlastní kuchyň a obývací prostor, což jim umožňuje vařit svá jídla a relaxovat vlastním soukromým rájem.

Pokud jde o proces pronájmu, doporučuje se spolupracovat s renomovanou agenturou specializující se na pronájem vil v Apulii.

Pronajměte si svou vilu v Apulii

Náš agent může pomoci najít perfektní vilu na základě vašich specifických požadavků a také vám poskytnout cenné informace o místní oblasti, včetně restaurací, atrakcí a událostí.


Vila La Pupazza

Vila La Pupazza

Pronajměte si vilu La Pupazza v Apulii poblíž Santa Maria di Leuca | Pobřeží | Výhled na moře | Kapacita: 8 osob | Ložnice: 4 | Koupelny: 4

Tenuta Scialandre

Tenuta Scialandre

Pronajměte si Tenuta Scialandre v Apulii poblíž Marina San Gregorio | Pobřeží | Výhled na moře | Kapacita: 10 osob | Ložnice: 5 | Koupelny: 4

Villa Pajare Francesi

Villa Pajare Francesi

Pronajměte si vilu Pajare Francesi v Apulii poblíž Marina di Felloniche | Pobřeží | Výhled na moře | Kapacita: 8+2 osob | Ložnice: 4 | Koupelny: 4

Některé vily v Apulii jsou situovány na venkově obklopené olivovými háji a vinicemi, zatímco jiné jsou situovány blíže k pobřeží a nabízejí snadný přístup k nádherným plážím této oblasti.

Apulie pro každého.

Celkově je Apulie oblast, která nabízí něco pro každého, od úchvatných přírodních krajinných oblastí po bohaté kulturní dědictví a lahodné kuchyně. Ať už vás zajímá historie, umění, jídlo, nebo jen slunění na krásné pláži, Apulie je cílem, který by neměl být opomenut.


(
104
hlasů ~
4.98
z 5)