Sicílie region

Zpět

Stručně vám povíme o regionu Sicílie. Mezi nejznámější atrakce na Sicílii patří historické město Palermo, malebné městečko Taormina na vrcholu kopce, starověké ruiny a úchvatné pláže San Vito Lo Capo a Cefalù. Kromě toho můžete objevovat sopku Etnu, starověké řecké ruiny, krásnou krajinu a zjistit, jak si pronajmout vilu na Sicílii.

- Meet Point Travel

sicily map Sicílie je největší ostrov v Středozemním moři, nacházející se na nejjižnějším cípu Itálie. Region je autonomní oblastí Itálie s vlastní vládou a parlamentem a je rozdělen do devíti provincií: Agrigento, Caltanissetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa a Trapani.

- Dojem umělé inteligence

Ostrov.

Sicílie je známá svými krásnými krajinami, historickými městy a bohatým kulturním dědictvím. Ostrov je osídlen již od pravěku a během staletí ho ovládali Řekové, Římané, Arabové, Normané a Španělé, kteří všechno zanechali svůj otisk v architektuře, umění a kuchyni ostrova.

Video Sicílie

Dejte se inspirovat Itálií

Slavné atrakce na Sicílii.

Některé z nejznámějších atrakcí na Sicílii zahrnují historické město Palermo, malebné město na kopci Taormina, starověké ruiny a úchvatné pláže San Vito Lo Capo a Cefalù. Region je také známý pro své lahodné jídlo a víno, přičemž jídla jako pasta alla Norma, arancini a cannoli jsou oblíbená po celé Itálii a i dále.

Dolina chrámů (Agrigento): Tento památkově chráněný světový dědictví UNESCO je domovem série dobře zachovalých starověkých řeckých chrámů, včetně chrámu Concordia, chrámu Hery a chrámu Olympijského Dia.

Archeologický park Syracuse (Syrakusy): Tento rozsáhlý archeologický areál zahrnuje řecké divadlo, římské amfiteátrum a impresivní síť jeskyní známou jako Dionýsovo ucho.

Selinunte: Toto starověké řecké město bylo v 5. století před naším letopočtem zničeno Kartaginci, ale mnoho jeho impozantních ruin stojí dodnes, včetně několika chrámů a velké akropole.

Segesta: Toto starověké město je domovem dobře zachovaného řeckého chrámu, který je považován za jeden z nejkrásnějších a nejunikátnějších na světě.

Taormina: Ačkoli to není striktně řecké místo, antické divadlo v Taormině bylo postaveno Římany na místě původně používaném Řeky a nabízí úchvatné výhledy na horu Etna a okolní krajinu.

Objevování sopky Etny.

Sopka Etna se nachází na východním pobřeží Sicílie, poblíž města Catania. Sopka dosahuje výšky přibližně 3 329 metrů (10 922 stop). Sopka Etna je oblíbeným cílem turistů, kteří mohou sopku objevovat pěšky, jeepem nebo lanovkou. Návštěvníci se také mohou dozvědět více o geologii a historii sopky v několika návštěvnických centrech a muzeích. Objevování sopky Etna je oblíbenou aktivitou pro návštěvníky Sicílie a existuje několik možností pro výlety a prohlídky.

Jedním z oblíbených způsobů, jak objevovat sopku Etna, je vedená pěší túra. Pěší túry se liší délkou a obtížností, ale většina zahrnuje túru na vrchol sopky s kvalifikovaným průvodcem, který může poskytnout informace o geologii a historii oblasti.

Pro ty, kteří upřednostňují klidnější zážitek, jsou také k dispozici jízdy jeepem a lanovkou, které nabízejí úchvatné výhledy na sopku a okolní krajinu. Některé výlety dokonce zahrnují návštěvu místního vinařství pro ochutnání sicilského vína.

Pokud vás zajímá věda za sopkou Etnou, jsou také k dispozici výlety zaměřené na geologii a aktivitu sopky. Tyto výlety jsou vedeny vulkanology a poskytují podrobný pohled na historii a chování hory.

Bez ohledu na druh výletu, který si zvolíte, objevování sopky Etna je jedinečný a nezapomenutelný zážitek, který nabízí pohled na jeden z nejfascinujících přírodních záznamů na světě.

Palermo

Palermo

Hlavní město italského ostrova Sicílie.

Taormina

Taormina

Taormina je město na vrcholu kopce na východním pobřeží Sicílie.

Cefalu

Cefalu

Je známá svou normanskou katedrálou a pevností z 12. století.

Etna

Etna

Aktivní sopka na východním pobřeží Sicílie.

Trapani

Trapani

Město na západním pobřeží Sicílie s měsíčkovitým pobřežím.

Catania

Catania

Starověké přístavní město na východním pobřeží Sicílie.

Ragusa

Ragusa

Město na vrcholu kopce na jihovýchodě Sicílie.

Agrigento

Agrigento

Je známé pozůstatky starověkého města Akragas v Údolí chrámů.

Několik vrcholů na Sicílii.

V Sicílii je mnoho věcí, které stojí za vidění a zažití. Zde je několik vrcholů, které mnoho návštěvníků Sicílie rádo navštěvuje:

  • Starověké řecké památky: Sicílie je domovem některých nejvíce zachovaných starověkých řeckých památek na světě, včetně Údolí chrámů v Agrigentu a archeologického naleziště v Syrakusách.
  • Nádherné pláže: Sicílie se může pochlubit některými z nejkrásnějších pláží v Středozemním moři, jako jsou bílé písčité pláže v San Vito Lo Capo a průzračné vody Isola Bella.
  • Vynikající kuchyně: Sicilská kuchyně je známá pro svou jedinečnou kombinaci italských, řeckých a arabských vlivů. Místní pokrmy, jako jsou pasta alla Norma, arancini a cannoli, stojí za ochutnání.
  • Historická města: Města na Sicílii jsou bohatá na historii, s impozantními památkami, jako je Normanský palác v Palermu a barokní architektura v Notu.
  • Krásná krajina: Venkovské oblasti Sicílie nabízejí klidný únik od shonu a ruchu měst, s nádhernými výhledy na krajinu, zvlněné kopce a vinice.

Celkově je Sicílie různorodou a fascinující oblastí, která nabízí něco pro každého cestovatele.

Pronájem vily na Sicílii.

Pronájem vily na Sicílii je oblíbenou možností pro návštěvníky, kteří chtějí více soukromí a prostoru než v hotelovém pokoji. V celé oblasti je k dispozici mnoho vil k pronájmu, od malých chat až po velké luxusní statky.

Při hledání pronájmu vily na Sicílii je důležité zvážit váš rozpočet, velikost vaší skupiny a požadovanou polohu. Oblíbenými oblastmi pro pronájem vil jsou pobřeží, venkovské oblasti a historická města.

Je také důležité prozkoumat vybavení a služby poskytované vilou, jako je soukromý bazén, venkovní prostor a blízkost restaurací a atrakcí. Některé vily také nabízejí další služby, jako je denní úklid, catering a doprava.

Naše agentura vám může pomoci najít perfektní vilu na základě vašich konkrétních požadavků a také vám poskytnout cenné informace o místní oblasti, včetně restaurací, atrakcí a událostí.


Vila Nettuno

Vila Nettuno

Pronajměte si vilu Nettuno | Pobřeží | Výhled na moře | Bazén | Kapacita: 6 | Ložnice: 3 | Koupelny: 3 | 6598 Kč

Vila Ariel

Vila Ariel

Pronajměte si Villa Ariel | Pobřeží | Výhled na moře | Kapacita: 8 | Ložnice: 4 | Koupelny: 2 | 3111 Kč

Villa del Mito

Villa del Mito

Pronajměte si vilu del Mito | Pobřeží | Výhled na moře | Bazén | Kapacita: 8 | Ložnice: 4 | Koupelny: 3 | 7070 Kč

Všechny vily na Sicílii

Sicílie pro všechny.

Sicílie je destinace, která nabízí něco pro každého, od nadšenců do historie a gurmánů až po příznivce přírody a pláží. Zde je několik důvodů, proč navštívit Sicílii:

  • Historie a kultura: Sicílie má bohatou a fascinující historii, s vlivy starověkých řeckých a římských civilizací, stejně jako arabské, normanské a španělské kultury. Návštěvníci mohou objevovat historické památky a pamětihodnosti, jako jsou starověké ruiny, hrady a kostely, a také se ponořit do živé místní kultury.
  • Krajinná krása: Od nádherných pláží po kopcovitou krajinu a údolí, krajina Sicílie je rozmanitá a dech beroucí. Návštěvníci mohou pěšky procházet malebným venkovem, prozkoumávat kouzelná města a vesnice a užívat si krásy Středozemního moře.
  • Jídlo a víno: Sicilská kuchyně je proslulá svými lahodnými a jedinečnými příchutěmi, s pokrmy, které kombinují italské, řecké a arabské vlivy. Návštěvníci si mohou vychutnat čerstvé mořské plody, chutné těstoviny a tradiční sladkosti, stejně jako světově proslulá vína z místních vinic.
  • Outdoor Activities: Sicílie nabízí širokou škálu outdoorových aktivit, od turistiky a jízdy na kole až po plavání a potápění. Návštěvníci mohou objevovat horu Etnu, největší aktivní vulkán v Evropě, a jeho okolní park, nebo relaxovat na pláži a užívat si středomořského slunce.
  • Relaxace: Ať už hledáte odpočinek při lázeňském pobytu, procházku krásným parkem nebo jednoduše relaxaci na pláži s dobrou knihou, Sicílie nabízí mnoho možností pro odpočinek a obnovení energie.

Plánovač dovolené


(
106
hlasů ~
4.98
z 5)