Lombardie region

Zpět

Stručně vám povíme o regionu Lombardie, významných jezerech jako Garda, Maggiore, Como a Iseo a základní informace o horských oblastech Lombardie s mnoha lyžařskými středisky, jako jsou Livigno, Bormio a Aprica, které nabízejí řadu sjezdovek pro všechny úrovně zkušeností. A samozřejmě několik slov o módním průmyslu Milána a o tom, jak pronajmout vilu v Lombardii, aby jste to vše mohli vidět.

- Meet Point Travel

lombardská mapa Lombardie je region nacházející se v severní Itálii, sousedící se Švýcarskem na severu, Piemontem na západě, Emilia-Romagnou na jihu a Venetem na východě. Lombardie je nejlidnatější region v Itálii a jeho hlavním městem je Milán, město známé po celém světě pro svou módu, design a byznys.

- AI impression

Lombardská jezera

Jedním z hlavních lákadel v Lombardii jsou jezera Como, malebná jezera obklopená horami a posetá okouzlujícími městy a vilami. Jezero je oblíbeným cílem turistů hledajících relaxační dovolenou nebo outdoorové aktivity, jako je turistika, plachtění a plavání. Další významná jezera v Lombardii zahrnují jezera Garda, Maggiore a Iseo.

Jezero Como

Jezero Como, nebo Lago di Como v italštině, je krásné jezero nacházející se v Lombardii v Itálii, asi hodinu jízdy severně od Milána. Je třetím největším jezerem v Itálii, s plochou 146 čtverečních kilometrů a hloubkou 410 metrů. Jezero má tvar obráceného "Y", přičemž oba jižní ramena jsou poměrně úzká, zatímco severní rameno, známé jako Alto Lario nebo Horní jezero, je mnohem širší.


Lago di Como

inspirativní video

Jednou z nejoblíbenějších aktivit na jezeře Como je výlet lodí. Návštěvníci si mohou pronajmout loď a prozkoumávat jezero vlastním tempem, nebo si mohou vzít vodní taxi a zastavit v různých městech a vesnicích podél cesty. Další oblíbenou aktivitou je jízda lanovkou na vrchol hory Brunate, odkud se nabízí dechberoucí výhled na jezero a okolí.

Lago di Garda

Lago di Garda, neboli jezero Garda v italštině, je největší jezero v Itálii, nacházející se v severní části země mezi regiony Lombardie, Trentino-Alto Adige/Südtirol a Veneta. Jezero je asi 52 kilometrů dlouhé, s maximální šířkou 17 kilometrů a hloubkou 346 metrů.

Jezerní krajina a mírné klima učinily z Lago di Garda populární turistickou destinaci již mnoho let. Jezero je obklopeno horami a zvlněnými kopcemi s malebnými městy a vesnicemi rozesetými podél jeho břehů. Města Desenzano, Sirmione a Peschiera jsou zejména oblíbená mezi návštěvníky, nabízející mix historie, kultury a úchvatné přírodní krásy.

Lago di Garda

inspirativní video

Jedním z hlavních lákadel jezera Garda jsou vodní sporty. Jezero je proslulé windsurfingem, plachtěním a kitesurfingem, s několika školami a půjčovnami lodí rozmístěnými kolem jezera. Průzračné vody jezera jsou také populární pro plavání, potápění a šnorchlování.

Dalším vrcholem Lago di Garda jsou jeho mnohé historické památky a pamětihodnosti. Město Sirmione, nacházející se na úzkém poloostrově na jižním břehu jezera, je domovem impozantního Scaligerova hradu a ruin starověké římské vily. Mezi další zajímavé atrakce patří malebná vesnice Limone sul Garda, okouzlující město Riva del Garda a úchvatné zahrady vily Taranto ve městě Verbania.

Milán

Milán je srdcem kulturní a umělecké scény Lombardie, nabízející bohatství muzeí, galerií a historických památek. Nejznámější památkou města je Dóm, nádherná gotická katedrála, která trvala téměř šest století na dokončení. Milán je také známý pro svůj módní průmysl a nákupní čtvrti, jako je Quadrilatero della Moda, kde můžete najít některé z nejslavnějších návrhářů módy na světě. Dnes je Milán domovem mnoha luxusních značek módy, včetně Armani, Versace, Dolce & Gabbana a Valentino a mnoha dalších. Město je také domovem mnoha slavných módních domů, jako je Gucci, který má své sídlo v Miláně.

Módní průmysl

Milánský módní průmysl má dlouhou historii sahající až do začátku 20. století, kdy byly v městě založeny některé luxusní značky módy, jako jsou Prada a Gucci. Týden módy v Miláně je jedním z nejdůležitějších událostí v módním průmyslu, konaný dvakrát ročně v únoru a září. Událost přitahuje módní nákupčí, editory a celebrit z celého světa, kteří přicházejí vidět nejnovější kolekce nejvýznamnějších módních značek světa. Milánský módní průmysl se nezabývá pouze luxusními značkami, město je také domovem živé streetstyle kultury. Mnoho módně povědomých Miláňanů bere módní nápady z ulic, vytvářejí unikátní a originální vzhledy, které kombinují haute couture s každodenním stylem.


Móda Milána

inspirující video

Lombardské hory

Lombardské hory jsou součástí italských Alp, pohoří táhnoucího se podél většiny severní hranice Itálie. Lombardské hory jsou domovem některých nejvyšších vrcholů Alp, včetně slavného Matterhornu a Monte Rosa. Nejvyšší vrchol v Lombardii je Pizzo Bernina, který se tyčí 4 049 metrů (13 284 stop) nad hladinou moře.

Lombardské hory nabízejí řadu outdoorových aktivit, jako jsou lyžování, snowboarding, pěší turistika a horolezectví. Region má mnoho lyžařských středisek, jako jsou Livigno, Bormio a Aprica, které nabízejí různé sjezdovky pro všechny úrovně zkušeností. Hory také mají mnoho turistických tras, které se liší od snadných po náročné. Sentiero Roma je například populární stezka, která vede po hřebenech Bergamských Alp a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Lombardské hory jsou také domovem jedinečné flóry a fauny. Hory jsou pokryty lesy jedle, modřínů a borovic a jsou domovem řady druhů zvířat, včetně kamzíků, kozorožců a svišťů. Národní park Stelvio, nacházející se v regionu Lombardie, je jedním z největších národních parků v Itálii a nabízí návštěvníkům možnost vidět některá z těchto jedinečných zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Stelvio National Park

Stelvio National Park

Ochranné území ve středních Alpách severní Itálie. Je známé pro průsmyk Passo dello Stelvio, vysokohorský průsmyk.

Livigno

Livigno

Lyžařské středisko v italských Alpách, poblíž švýcarských hranic.

Bormio

Bormio

Oblast Alp v severní Itálii s populárním zimním sportovním střediskem.

Lake Garda

Lake Garda

Jezero v severní Itálii, je známé pro svou křišťálově čistou vodu.

Lake Como

Lake Como

Luxusní letovisko, známé pro svou dramatickou krajinu, která se rozkládá v podhůří Alp.

Bellagio

Bellagio

Vesnice na poloostrově vyčnívajícím do jezera Como v Itálii.

Pronájem vily v Lombardii

pronájem vily v Lombardii je populární volba pro návštěvníky, kteří chtějí větší a soukromé ubytování než hotelový pokoj. V celém regionu je k dispozici mnoho vil k pronájmu, od malých chat až po velké luxusní statky.

Při hledání pronájmu vily v Lombardii je důležité zvážit svůj rozpočet, velikost skupiny a požadovanou lokalitu. Oblíbené oblasti pro pronájem vil zahrnují pobřeží, venkovské oblasti a historická města.

Je také důležité zjistit, jaké vybavení a služby poskytuje vila, jako například soukromý bazén, venkovní prostor a blízkost restaurací a atrakcí. Některé vily také nabízejí další služby, jako je denní úklid, catering a doprava.

Naše agentura vám může pomoci najít dokonalou vilu na základě vašich konkrétních požadavků a také vám poskytnout cenné informace o místní oblasti, včetně restaurací, atrakcí a událostí. Nabízíme několik vil k pronájmu v Lombardii za nejlepší cenu s garantovaným komfortem.

Villa La Dolce

Villa La Dolce

Pronajměte si vilu La Dolce v Santa Maria Rezzonico | Výhled na jezero | Bazén | Kapacita: 8 | Ložnice: 4 | Koupelny: 3

Villa Rivetta

Villa Rivetta

Pronajměte si vilu Rivetta v Como | Výhled na jezero | Kapacita: 6+2 | Ložnice: 3 | Koupelny: 4

Tenuta di Eupilio

Tenuta di Eupilio

Pronajměte si statek di Eupilio v Pusianu | Venkovská oblast | Bazén | Kapacita: 18 | Ložnice: 9 | Koupelny: 8

Chalet Charm

Chalet Charm

Pronajměte si Chalet Charm v Itálii | Livigno | Hory | Kapacita: 12 | Ložnice: 6 | Koupelny: 3

Lombardie pro každého

Proč turisté navštěvují region Lombardie?

Turisté navštěvují region Lombardie z různých důvodů. Lombardie se nachází v severní části Itálie a je nejlidnatějším regionem v zemi. Region nabízí návštěvníkům mnoho, od úchvatných krajinných scenérií po bohaté kulturní dědictví. Níže jsou uvedeny některé hlavní důvody, proč turisté navštěvují region Lombardie:

  • Milán: Město Milán je hlavním městem regionu Lombardie a jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Itálii. Milán je známý svou módou, designem a obchodem a láká návštěvníky z celého světa. Město je také domovem mnoha muzeí, galerií a historických památek, jako je slavná katedrála Duomo.
  • Como jezero: Jezero Como je krásné jezero nacházející se v regionu Lombardie, obklopené horami a osázené okouzlujícími městy a vilami. Jezero je populárním cílem pro turisty hledající relaxační dovolenou nebo venkovní aktivity, jako je turistika, plavání a plachtění.
  • Lyžování: Lombardie je domovem několika lyžařských středisek, jako jsou Livigno, Bormio a Aprica, které nabízejí řadu sjezdovek pro všechny úrovně zkušeností. Lyžování je populární zimní aktivitou v Lombardii, přitahující lyžaře a snowboardisty z celého světa.
  • Přírodní krása: Lombardie je domovem úchvatných přírodních krajinných scenérií, včetně Lombardských hor a několika krásných jezer, jako jsou jezero Garda, Maggiore a Iseo. Region je také domovem mnoha národních parků, jako je národní park Stelvio, který nabízí návštěvníkům příležitost vidět unikátní flóru a faunu.
  • Jídlo a víno jsou neodmyslitelnou součástí kultury Lombardie a region se pyšní bohatou kulinářskou tradicí. Některá z nejslavnějších jídel regionu zahrnují risotto alla milanese, ossobuco alla milanese a cotoletta alla milanese. Lombardie je také domovem několika dobře známých vín, jako je například Franciacorta, šumivé víno vyráběné metodou Champagne, a Valtellina, červené víno vyrobené z hroznu Nebbiolo.

Závěrem, turisté navštěvují region Lombardie pro jeho ohromující krajiny, bohaté kulturní dědictví, kulinářské tradice a outdoorové aktivity. Ať už máte zájem o umění, módu, jídlo nebo outdoorová dobrodružství, Lombardie má co nabídnout pro každého.

Plánovač dovolené


(
89
hlasů ~
4.98
z 5)